SPEEDTEST Test Prędkości Twojego Internetu

Download / pobieranie
000.0 Mb/s
Upload / wysyłanie
000.0 Mb/s
Ping / RTT
000 ms
Buffer delay
0.00 %
ISP: Amazon.com, Inc., US
IP: 44.210.151.5
ASN: AS14618
Jitter
000 ms

Certyfikowany SPEEDTEST z pomiarem Buffer Delay i Jitter Test

speed test

Jak poprawnie wykonać speed test - test prędkości Internetu?

Tylko prawidłowo wykonany pomiar prędkości Internetu pozwala uzyskać wiarygodne wyniki.
Podpowiadamy, jak w czterech prostych krokach przeprowadzić dokładny speedtest szybkości łącza.

1) Zacznij od restartu

Zrestartuj modem i router oraz urządzenie, na którym będziesz przeprowadzać speedtest. Modem i router współpracują ze sobą, zapewniając dostęp do sieci komputerom, laptopom, smartfonom, tabletom, telewizorom i innym urządzeniom w obrębie całego gospodarstwa domowego czy firmy.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich urządzeń elektronicznych czy cyfrowych, z czasem jakość ich działania może spaść, na co wpływ mają różne czynniki. Wówczas Internet „muli”, strony ładują się bardzo wolno i nie da się płynnie odtwarzać filmów. Restart to praktycznie zawsze pierwszy krok w przypadku pojawienia się problemu technicznego na urządzeniu elektronicznym lub cyfrowym. Ponowne uruchomienie modemu lub routera często okazuje się wystarczające do przywrócenia pełnej sprawności.

Przed rozpoczęciem testu należy także zrestartować urządzenie, na którym zamierzasz wykonać pomiar speedtest. Jeśli pominiesz ten krok, najprawdopodobniej będziesz musiał do niego wrócić później, by uzyskać wiarygodne i dokładne wyniki testu.

2) Nie korzystaj z Internetu

Podczas testu nie należy korzystać z Internetu na żadnym urządzeniu połączonym z siecią. Na urządzeniu, z którego przeprowadzasz test, pozamykaj wszystkie otwarte okna i karty oraz wyłącz aplikacje działające w tle.

Smartfony i tablety połączone z domowym Wi-Fi odłącz od sieci, włączając tryb samolotowy. Nie zapomnij o smart TV, bo może się okazać, że w pokoju obok ktoś akurat ogląda serial na Netflixie. W trakcie testowania szybkości łącza testem speedtest nie pobieraj żadnych plików.

3) Wyczyść pamięć podręczną

Każdorazowo przed rozpoczęciem testowania szybkości Internetu należy wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. To ważne, ponieważ działanie większości testów prędkości łączy opiera się na pobraniu i przesłaniu jednego lub większej ilości plików o określonych rozmiarach oraz wykorzystaniu czasu, jaki pliki te potrzebują do obliczenia szybkości Internetu.

Jeśli przeprowadzasz test kilka razy z rzędu, wyniki mogą zostać zaburzone przez pliki, które już istnieją (są buforowane) na Twoim urządzeniu. Problemu tego unikniesz, wybierając narzędzie, które wykorzystuje bardziej nowoczesną technikę (np. Testujpredkosc.pl). Wówczas nie musisz czyścić pamięci podręcznej.

4) Do testu użyj najlepszego speed testu internetu

Aby wyniki były wiarygodne, test musi być wykonany certyfikowanym narzędziem i przeprowadzony w optymalnych warunkach. Na dzień dzisiejszy jest dostępnych kilka certfikowanych i bezpłatnych narzędzi bazującyh na standarcie HTML 5, starsza technologia Flash nie jest już wpierana i w większości przypadków nie daje dobrych rezultatów, powoduje przekłamania, zacięcia i duże rozbieżności pomiarów. Flash może fałszować wyniki o 40% albo nawet jeszcze więcej . Od kiedy w 2021 roku Flash przestał być wspierany sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej.

Jeżeli test ma być poprawny i wiarygodny, użyj testu certfikowanego HTML5, polecamy się - Testujpredkosc.pl.

Opinie użytkowników certyfikowanego testu predkości internetu - testujpredkosc.pl